Skip to Store Area:

BeboXX.com

USB касетка to MP3 Converter

Повеќе пати е видено

USB касетка to MP3 Converter

SKU:  0000923


Испрати на пријател

Бидете првиот преглед го овој производ

Достапност: На лагер.

€ 26,38

Додади Теми во кошничката

Додај во кошничката

Брзи Преглед

Можете лесно да ги конвертирате вашите стари лента за MP3 без компјутер и автоматски партиција секоја песни на лента, вие само треба да го приклучиш на USB флеш диск за потоа притиснете го копчето "рекорд", уредот ќе се претвори музиката од лента на вашиот USB флеш вози во mp3 формат, автоматски. Вие исто така може да репродукција на неа, или само да ги ставите USB флеш диск до друго место (компјутер, преносни звучници, итн) да се игра на снимена музика.

Short URL:  http://beboxx.com/CQs


- Го претвора вашата драгоцена колекција касета за MP3 самостојни, нема компјутер потребни
- Го претвора целосна лента музика на MP3 датотеки со автоматско партиција секоја песни
- Plug and Play
- Со репродукција, може да се провери на снимена музика на уредот директно
- Флексибилни батеријата или USB powered работа
- Компактен и пренослив дизајн
- Може да се користи како личен касетофон
- Со авто-обратна функција

Спецификации:
- Интерфејс: USB Flash Drive
- Формат на снимање: MP3
- Напојување: USB или 2 x AA батерии (не се вклучени)
- Аудио канал: стерео L / R
- Bit Rate: 128Kbps
- Димензии: 115 x 34 x 95mm
- Тежина: 154g

Исто така можете да бидете заинтересирани за следниве производи

Arduino Ethernet штит со microSD

Arduino Ethernet штит со microSD
€ 21,10
       
Додади го твојот Тагови:

Додавање на етикети

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник (') за фрази.