Skip to Store Area:

BeboXX.com

3 во 1 Сончевиот Роботот комплет

Повеќе пати е видено

3 во 1 Сончевиот Роботот комплет

SKU:  0000921


Испрати на пријател

Бидете првиот преглед го овој производ

Достапност: На лагер.

€ 13,57

Додади Теми во кошничката

Додај во кошничката

Брзи Преглед

Соларни Роботот Kit може да биде робот, скорпија или резервоарот. Тоа доаѓа со лесно да се следат инструкции за тоа како да се изгради секоја играчка и не е потребна лепак.
Роботот прошетки, на скорпија индексира и ролни резервоарот.
Роботот / резервоар / скорпија се напојува со мали соларни панел кој може да биде обвинет или со сончева светлина или со 50W + халогени светилки.

Short URL:  http://beboxx.com/CQq


- 3 во 1 Сончевиот Роботот комплет ќе, еднаш собраа претвори во Шкорпија, тенк или повеќе конвенционален робот
- Само да ја остави во сонцето и гледање на вашиот робот се движи
- Велика образовна алатка за деца
- Потребна собранието: околу 50 парче комплет
- Потребна шрафцигер за собрание
- Соларна панел излез: 75mA
- Погоден за возраст од 8 години +
- Димензии: 6.5 x 11 x 8 cm
- Тежина: 200g
Додади го твојот Тагови:

Додавање на етикети

Користете празни места за одделни ознаки. Користете единечен наводник (') за фрази.